Drewno dla Twojego domu

sprawdź naszą specjalną ofertę...

Montaż i gwarancja

na wykonane pracę

Pomoc w doborze asortymentu

posiadamy tylko produkty najwyższej jakości

Własna ekipa montażowa

z dużym doświadczeniem

Gwarancja na materiał

i wykonane prace

Montaż i gwarancja

na wykonane pracę

Pomoc w doborze asortymentu

posiadamy tylko produkty najwyższej jakości

Własna ekipa montażowa

z dużym doświadczeniem

Gwarancja na materiał

i wykonane prace

pytaniaMasz pytania?

Wypełnij formularz, odpowiemy najszybciej jak tylko będzie to możliwe

DREWEX » Oferta » Oleje

Oleje

W ostatnim czasie, oprócz podłóg lakierowanych, coraz bardziej popularne staja się podłogi wykończone olejem. Wykończenie takie niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim olej jest materiałem naturalnym, nie zawierającym szkodliwych związków, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów podczas nakładania. Daje się łatwo czyścić i odnawiać, a także wydobywa naturalny charakter drewna. Podłoga zabezpieczona olejem w niczym nie ustępuje podłogom lakierowanym. Drewno jest zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych w takim samym stopniu, a dodatkowo zachowuje naturalny wygląd.

Wybierając podłogę wykończoną olejem trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji powierzchni. Wiele osób lekceważy ten obowiązek, mimo że nie wymaga to wkładania niewyobrażalnych nakładów pracy, ani używania do tego drogich środków chemicznych. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów do pielęgnacji powierzchni olejowanych. Są to różnego rodzaju mydła, środki do gruntownego czyszczenia, oraz środki do codziennej pielęgnacji.

Codzienna pielęgnacja polega na zmywaniu podłogi wodą ze specjalnym mydłem lub też środkiem do pielęgnacji podłóg. Najlepiej wybrać środek pielęgnacyjny od producenta, którego olej stosowaliśmy do zabezpieczenia powierzchni. Użycie kompletnego systemu od jednego producenta gwarantuje najlepszy efekt pielęgnacji podłogi. Taką pielęgnację powinniśmy przeprowadzać około raz w tygodniu, chyba że zachodzi potrzeba częstszego czyszczenia powierzchni. Nie polecamy natomiast stosowania pasty do pielęgnacji podłogi. Pasty tworzą swojego rodzaju powłokę na powierzchni podłogi, co utrudnia późniejsze czyszczenie gruntowne i w zasadzie uniemożliwia szybką regenerację powierzchni olejowanej.

Oprócz codziennej pielęgnacji należy także 1-2 razy do roku- w zależności od potrzeb- użyć intensywnego zmywacza w celu usunięcia trwalszych zabrudzeń powstałych na skutek normalnego użytkowania, których nie da się usunąć podczas codziennej pielęgnacji.

Pomimo codziennej pielęgnacji oraz okresowego gruntownego czyszczenia z czasem zachodzi konieczność odnowienia podłogi. Nie jest wtedy wymagane cyklinowanie całej powierzchni jak podczas renowacji podłogi lakierowanej. Wystarczy gruntownie wyczyścić, lekko zmatowić powierzchnię, po czym nałożyć 1-2 warstwy oleju lub wosku. Po takim odnowieniu możemy wrócić do codziennej pielęgnacji podłogi mydłami i środkami pielęgnacyjnymi.

Stosując się do powyższych porad będziemy cieszyć się piękną, naturalną podłoga przez długie lata.

Maximus LIOS Bioil

Olej do podłóg drewnianych

Naturalny olej do zabezpieczania podłóg drewnianych ze wszystkich gatunków drewna europejskiego i egzotycznego. Występuje w kolorach : naturalnym, cedr, oliwka, czereśnia, orzech klasyczny, biały, wenge i teak. Idealnie zabezpiecza i barwi drewno bez plam, nie powoduje powstawania nakładek. W przypadku pozostawienia podłogi jako olejowanej stosować na następną warstwę Lios Fissativo. Maximus Lios Bioil można wykończyć także lakierem Maximus Lios Lack. Opakowanie: 2 litry - naturalny i 1 litr - kolory.

Maximus LIOS Fissativo

Olej wykanczający

Olej do nakładania na Maximus Lios BioOil jedno- lub dwukrotnie, doskonale zwiększa odporność na wodę. Nadaje podłodze satynowy wygląd. Opakowanie: 2 litry.

Maximus LIOS Soft Balm

Środek do pielęgnacji

Koncentrat mydła do codziennej pielęgnacji olejowanych podłóg drewnianych. Stosuje się w zależności od obciążenia co 1-4 tygodnie przy rozcieńczeniu 1 : 10 części wody. Opakowanie: 1 litr.

Maximus LIOS Kronos

Środek czyszczący

Środek czyszczący do usuwania nadmiaru mydła Lios Soft Balm i zabrudzeń nie dających się usunąć przy pomocy mydła. Stosuje się przy rozcieńczeniu 1 : 25 części wody. Opakowanie: 1 litr.

Maximus LIOS Talita

Olej regeneracyjny

Olej naturalny do stosowania po czyszczeniu Lios Kronos. Ożywia wygląd i uzupełnia olej w drewnie. Opakowanie: 1 litr.

Maximus LIOS Sundeck Wood Oil 

Olej do tarasów 

Mieszanka olejów naturalnych i syntetycznych do zabezpieczania zewnętrznych tarasów ( przy basenach, na werandach, ścieżkach ), okien, ościeżnic, płotów i altan wykonanych z drewna. Odporny na promieniowanie UV, przeciwdziała starzeniu i degradacji drewna. Opakowanie 2 litry.

Maximus LIOS Sundeck Soap

Mydło do pielęgnacji tarasów

Do okresowego czyszczenia i odświeżania tarasów i drewna na zewnątrz.

CLASSIC-ÖL 100 PRO

Ekologiczny, głęboko wnikający olej z dodatkiem wosku do parkietów na bazie naturalnej. Zawiera poniżej 5% rozpuszczalnika, a 95% składników to substancje nielotne. Stosuje się 2 krotnie na wyszlifowany, suchy parkiet. Pozostawia pory drewna otwarte, daje trwałe zabezpieczenie parkietu o wyjątkowym wyglądzie.

pracujemy z:

Klienci o nas

Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie zaświadcza, że firma "DREWEX" Zakład Produkcyjno - Handlowo - Usługowy Leszek Socha wykonała roboty budowlane polegające na dostawie i montaży mozaiki przemysłowej.

Nasi partnerzyNależymy do OSP

logo_OSP

Kontakt

Leszek Socha
ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik
tel. (81) 751 23 48
zphu_drewex@wp.pl
www.parkietydrewex.com

Realizacja: evosoft

www.parkietydrewex.com - 2012


OK

OK

OK